0 položiek - 0,0€

O stabilizácii

STABILIZÁCIA:

Je proces, ktorý zachováva prirodzenú čerstvosť našich rastlín a zároveň udržuje ich brilantné farby veľa rokov. Vďaka tejto jedinečnej inovačnej tekutej zmesi, ktorá je pre ľudské zdravie neškodná a spĺňa tie najprísnejšie požiadavky Európskej únie, sme schopní zachovať ich prirodzený vzhľad. Aby sme pri stabilizácii rastlín dosiahli čo najlepšie výsledky, vyberáme kvetiny, trávy, listy a stromčeky, keď sú na vrchole svojej fyzickej kvitnúcej krásy. Stabilizácia prebieha tak, že čerstvo odstrihnuté rastliny sa vkladajú do zásobníkov, ktoré obsahujú stabilizačný roztok. Počas 3 – 7 dní sa rastlinná miazga odparí a celkom sa nahradí stabilizačným roztokom. Pri tomto procese môže dôjsť i k strate farby, ktorá sa potom nahrádza pomocou potravinárskeho farbiva. Následne sa rastliny umyjú a uskladnia na niekoľko dní v sušiarni a pred odoslaním sa samozrejme náležite skontrolujú.

VYUŽITIE:

Vďaka stabilizácii si kvetiny zachovávajú svoje prirodzené farby a mäkkosť, čo ich predurčuje na dlhodobé kvetinové výzdoby. Cieľom spoločnosti je poskytnúť našim zákazníkom možnosť vychutnať si výhody skutočnej prírodnej záhrady vnútri domova, kancelárie, hotela, reštaurácie alebo i obchodného centra. Takto upravené rastliny sú na to priamo predurčené, pretože majú oproti čerstvým rastlinám veľa ekonomických a praktických výhod:

1. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu kvetiny 2 – 5 rokov, stromy, trávy a listy 5 – 10 rokov; 2. Absolútna bezúdržbovosť (bez vody, bez požiadaviek na svetlo); 3. Ľahké skladovanie a prepravovanie; 4. Minimálna šanca napadnutia rastlín hmyzom alebo plesňami.

UPOZORNENIE:

Stabilizované rastliny sú prírodného pôvodu, preto sa môžu farby alebo veľkosti mierne líšiť, a pokiaľ chcete uchovať ich prírodný vzhľad na veľa rokov, je potrebné dodržiavať základné pravidlá:

1. Nesmú prísť do kontaktu s vodou, tzn. nezalievať; 2. Neskladovať alebo neumiestňovať vo vlhkom prostredí; 3. Nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu, v blízkosti žiaroviek a iných zdrojov vysokej teploty (vyťahuje farby); 4. Neumiestňovať na lakom či olejom upravené plochy.

STAROSTLIVOSŤ:

Pokiaľ chcete pri stabilizovaných rastlinách zachovať ich „večnú“ krásu, umiestňujte ich v miestnostiach s teplotou 10 – 25 °C a pri optimálnej vlhkosti 65 %. Rastliny sú bezúdržbové, ale ak ich potrebujete zbaviť prachu či iných nečistôt, použite vlhkú (nie mokrú) handričku a alebo fén pri nízkej teplote.